Get Adobe Flash player

História

Dubnický folklórny festival

Dubnický folklórny festival (DFF) s medzinárodnou účasťou vznikol v roku 1994 na podnet mladých ľudí zaujímajúcich sa o folklór a bývalých aktívnych členov FS Vršatec.

Cieľom snaženia bolo vytvoriť podmienky ku stretnutiu dubnických folkloristov s domácimi i zahraničnými súbormi. Pre vznik festivalu hovorilo silné folklórne zázemie v Dubnici nad Váhom, v jej folklórnych súboroch Vršatec, Mladosť a Prvosienka a nemalej miere osobnosť Mikuláša Senka, ktorý pôsobil v Dubnici nad Váhom v rokoch 1967 – 1985. Jeho meno hneď od začiatku bolo spojené s festivalovou štruktúrou a jeden deň festivalu je venovaný jeho pamiatke prostredníctvom súťaže o Cenu Mikuláša Senku.
Prvú programovú štruktúru festivalu spracoval Ing. Ján Sýkora. Spolu s Jozefom Martinkom predložil svoje predstavy primátorovi mesta Jurajovi Červinkovi v januári 1994. S jeho súhlasom a podporou sa I. ročník DFF uskutočnil už v auguste 1994. Postupom času sa festival stal neodmysliteľnou súčasťou leta v Dubnici a zaradil sa medzi popredné a vyhľadávané festivaly Slovenska.

XXIV. Dubnický folklórny festival 2017

XXIV. Dubnický folklórny festival 2017pdfXXIV. Dubnický folklórny festival 2017.pdf1.38 MB

XXIII. Dubnický folklórny festival 2016

Bulletin XXIII. ročníka DFF vo formáte pdfpdfBulletin XXIII. ročníka DFF vo formáte pdf2.91 MB

XXII. Dubnický folklórny festival 2015

Bulletin XXII. ročníka DFF vo formáte pdfpdfBulletin XXII. ročníka DFF vo formáte pdf1.73 MB

XXI. Dubnický folklórny festival 2014

XXI. Dubnický folklórny festival 2014pdfBulletin XXI. ročníka DFF vo formáte pdf1.62 MB

Viac článkov...